Jak przygotować się do pierwszej wizyty?
Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta przeprowadza dokładny wywiad i badanie narządu ruchu pod kątem ortopedycznym lub neurologicznym. Dotyczy on nie tylko aktualnego problemu, ale całej historii choroby.
Zależy nam , aby pacjent na każdej wizycie czuł się komfortowo. Polecamy więc zabrać ze sobą wygodny strój sportowy bez zamków i metalowych zakończeń.
Nasza klinika wyposażona jest w przebieralnie i toalety przystosowane do obsługi pacjentów.
Przebieg pierwszej wizyty
Najczęstszym powodem konsultacji u specjalisty z dziedzin fizjoterapii i terapii manualnej jest ból lub problem neurologiczny. W pewnym momencie staje się on zbyt dokuczliwy, a pacjent nie może sam sobie z nim poradzić. Ból zaburza prawidłowe funkcjonowanie, ogranicza codzienną aktywność prywatną i zawodową.
Celem pierwszego spotkania jest rozpoznanie problemu, z którym pacjent zgłasza się do kliniki. Podczas tej wizyty zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad i dokładne badanie kliniczne.
Na podstawie wszystkich zebranych informacji od pacjenta powstaje dokumentacja medyczna i odpowiednia metodyka prowadzenia prawidłowej terapii.
Pierwsza wizyta obejmuje konsultację i terapię.
Czy zabiegi są bolesne?
Nie. Poprawnie wykonany zabieg terapii manualnej nie powinien być bolesny. Nasze metody nie opierają się na sile fizycznej, lecz na precyzji. Pracujemy wieloma metodami terapii manualnej dopasowując je do konkretnych problemów. Pomagamy pacjentom w różnym wieku, począwszy od dzieci do pacjentów w starszym wieku.