Fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem nieprawidłowości zachodzących w obrębie miednicy. Do fizjoterapeuty zgłaszają się najczęściej kobiety z różnymi dolegliwościami ginekologicznymi, a zakres pomocy fizjoterapeuty jest bardzo szeroki. 

Na czym polega fizjoterapia uroginekologiczna

Fizjoterapia uroginekologiczna skierowana jest przede wszystkim do kobiet. To stosunkowo nowa, ale jak się okazuje, niezwykle potrzebna dziedzina fizjoterapii, zajmująca się dysfunkcjami dna miednicy. Obejmuje diagnozę i terapię rozmaitych dolegliwości związanych z miednicą i obok farmakoterapii, jest bardzo skuteczną metodą ich leczenia. 

Fizjoterapia uroginekologiczna wykorzystuje bezbolesne i nieinwazyjne techniki –  terapię manualną, ćwiczenia stabilizacyjne lub akupunkturę. Urofizjoterapeuta po ustaleniu przyczyny dolegliwości dobiera odpowiednie techniki terapii, do których mogą należeć:

  • terapia manualna,
  • terapia powięziowa,
  • nauka łączenia ćwiczeń z oddechem.

W wielu schorzeniach miednicy stosowana jest również akupunktura – wyjątkowo skuteczna w walce z bliznami i w rozluźnianiu napiętych mięśni głębokich dna miednicy.

W trakcie pierwszej wizyty urofizjoterapeuta przeprowadza dokładny wywiad, badanie manualne powłok brzusznych, miednicy, kręgosłupa i żeber, ocenę blizny (jeśli jest to powód zgłoszenia się na wizytę) i na tej podstawie ustala plan leczenia i częstotliwość spotkań.

Fizjoterapia uroginekologiczna w Szczecinie

Pomoc fizjoterapeuty uroginekologicznego – w jakich przypadkach z niej skorzystać?

Fizjoterapia uroginekologiczna może pomóc kobietom w rozwiązaniu bardzo wielu problemów: od problemów z oddawaniem moczu, nietrzymaniem moczu czy częstomoczem poprzez pomoc podczas menopauzy. Do gabinetu warto wybrać się szczególnie w następujących sytuacjach:

  • we wszystkich dysfunkcjach pęcherza moczowego,
  • w obniżeniu narządów płciowych,
  • w endometriozie,
  • w dysfunkcjach seksualnych,
  • w bólach miednicy. 

Wskazaniami do wizyty są także bolesne miesiączki, zaburzenia miesiączkowania, bóle występujące podczas stosunku seksualnego, suchość pochwy, powikłania i dolegliwości po cięciu cesarskim albo po porodzie naturalnym, problemy z zajściem w ciążę. 

Fizjoterapia uroginekologiczna – koszt

Na jaki koszt trzeba się przygotować, planując wizytę u fizjoterapeuty uroginekologicznego? Koszty za wizytę terapii uroginekologicznej kształtują się zależności od kwalifikacji i doświadczenia terapeutów.

Aby uzyskać szczegółowe informacje na temat cennika obowiązującego w Werakso, skontaktuj się z nami telefonicznie. Koszt uzależniony jest od wielu czynników, m.in. problemów, z którymi zmaga się pacjent. 

Fizjoterapeuta uroginekologiczny - Szczecin

Jedną z metod stosowanych w fizjoterapii uroginekologicznej jest akupunktura. Taką techniką pomagamy pacjentkom w Werakso. Zabiegi przeprowadzane są przez doświadczonego akupunkturzystę z wykształceniem medycznym. Ofertę kierujemy do wszystkich kobiet, które zmagają się z nieprzyjemnymi i uciążliwymi dolegliwościami, takimi jak bolesne, zatrzymane lub obfite miesiączki, a także z endometriozą. Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo zabiegów, indywidualne podejście do pacjentów i atmosferę zaufania i życzliwości.